Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
Propolis
Propolis bitkisi
Propolis faydaları
Propolis fiyatı
Propolis kapsülü
Propolis
Propolis
Propolis
Propolis
Propolis kapsülü bağışıklık sistemini destekler. Vücut direncinin yükseltilmesi amacıyla kullanılabilir. Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu ve iltihap gidericidir. Soğuk algınlığından korunmada yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.
34.00
TL
Propolis Propolis Propolis Propolis
Propolis
34.00 TL
Propolis Propolis
66.00 TL
Propolis Propolis Propolis
96.00 TL
Nakit Ödeme
Kapıda Nakit
Kredi Kartı
Kapıda Kredi Kartıyla
Banka Havalesi
Banka Havalesi
Ad, Soyad
Telefon
Şehir
E-Posta
Adres
Sepet Siparişiniz başarı ile oluşturuldu. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Propolis Fiyatı

İnsanoğlu, yüzyıllar boyunca hayat kalitelerini artırmak için arayış içinde olmuştur. Hem daha iyi hayatın hem de ölümsüzlüğün peşine düşen insan, daha iyi hayatı buldu mu ve ölümsüzlüğün sırrına ulaşabildi mi?

Bu soruların cevabını veremesek de insanoğlunun bunlara ulaşmak için neler yaptığını, neleri keşfettiğini ve arayışının onu nelere ulaştırdığını söyleyebiliriz. Edison'un ampulü icat etmesi geceye aydınlığı getirirken, Alexander Graham Bell'in telefonu bulması ilk kez sesleri teller aracılığıyla uzaklardaki kulaklara taşıdı.

Uzun ömrün sağlıklı olmaktan geçtiğini keşfeden insan, tarih boyunca bütün toplumlarda hekimlik ilmini de uygulamıştır.

İnsanlar hastalıkları iyileştirebilmek için şifalı bitkilerden faydalanmışlardır. Çinliler çok eski dönemlerden beri ağrıları dindirmek için bitkilerden yararlanmışlardır.

İnsanoğlunun hızlı gelişimi ve çeşitli alanlardaki icatları, geliştirdikleri teknolojiler, hayat standartlarını artırmakla birlikte yan etki olarak da birçok sağlık sorununu beraberinde getirmiştir. Bu sağlık sorunlarını aşmak için insanoğlu atalarının uyguladıkları bitkilerden şifa elde etme yoluna dönmüşlerdir.

Bugün bitkilerle tedavi yöntemleri sektörel olarak da hızla ilerlemektedir. Bilim adamları tarafından önemli bir keşif olarak görülen propolis, yaratıcının doğanın en önemli canlılarından biri olan arıların eliyle insanoğluna hediye ettiği bir mucizedir.

Propolisin güçlü antimikrobiyal aktivitesinden dolayı, propolis doğal antibiyotik olarak bilinir. Yapılan birçok sayıda araştırma da propolisn yüksek antimikrobiyal olduğunu göstermiştir. Propolisin MRSA da dahil olmak üzere 21 tür bakteri üzerinde, 9 tür mantar üzerinde, Giardia’nın da dahil olduğu 3 protozoa türü üzerinde ve Herpes ve Influenza’nın da dahil olduğu geniş yelpazeli virüsler üzerinde inhibitör etkisi bulunmuştur.

Bunların dışında ayrıca propolisin geniş ölçüde tedavi edici özellikleri vardır. Bu özellikler arasında antikanser etki, antioksidan etkis, yara kapama ve doku tamir etkileri, sindirim sistemi etkileri, deri enfeksiyonları etkisi, anti,-inflamatory etki, anastezik etki, bağışıklık sistemi etkileri, kalp-damar sistemi etkileri ve diş sağlığı etkisidir.

Propolis içerisindeki flavanoid seviyesinin yüksek olmasından dolayı, bu ürün insanlarda oksijen radikallerine karşı yakalayıcı olarak görev görür. Ayrıca ilginç olarak vitamin C’nin okside olarak zarar görmesini engeller. Klinik çalışmalar propolisn bronşit ve benzeri rahatsızlıkların, influenza ve herpes, deri mantarları, diş ve diş eti rahatsızlıklarında, ülser, yanık ve abselerde, kulak enfeksiyonlarında, giardi ve kolitde, vajinal ve servikal rahatsızlıklarda etkili olduğunu göstermiştir.

Propolis ve propolisli ürünlerin kontaminasyon ve kısa raf ömürlülüğü gibi problemleri olmamaktadır. Bu durum propolisin antioksidan ve antimikrobiyal özelliklerinden dolayıdır. Ayrıca ham propolis kurşun kontaminasyonu için rutin olarak test edilmelidir.Kullanım olarak, rondada çekilerek toz haline getirilen propolis yaklaşık 1kg bala 100 g kadar karıştırılıp tüketilebilir.

Diğer bir şekilde sakız şeklinde ağızda çiğnenip posası çöpe atılır. Halk arasında kanı temizlediği kanser hastaları için doğal antibiyotik olarak kullanıldığı bilinir. Mide rahatsızlığı olanlar çiğnemeyi tercih ederler.